ROCZNICA URODZIN PATRONA

JÓZEFA JABCZYŃSKA

– NAUCZYCIELKA, KTÓRA KOCHAŁA WSZYSTKIE DZIECI

Całe życie czekamy na nadzwyczajnego człowieka,

zamiast zwyczajnych ludzi przemieniać w nadzwyczajnych”.

Hans Urs von Balthasar

10 marca 2018 r. przypadła rocznica 110 urodzin naszego Patrona. Z tej okazji przeprowadzonych zostało wiele ciekawych inicjatyw m.in.: konkurs plastyczny, którego tematem było wykonanie portretu patronki szkoły pod hasłem „Józefa Jabczyńska jako nauczyciel i harcerz” przygotowanie prezentacji multimedialnej o życiu i działaniach patronki konkurs wiedzy o Józefie Jabczyńskiej. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zorganizowanych konkursach. Nagrody dla zwycięzców przekazała mieszkanka Ustronia i długoletnia znajoma pani Józefy Jabczyńskiej, którą gościliśmy w naszej szkole we wrześniu 2017 roku.

Najważniejszym jednak wydarzeniem dla szkoły była uroczysta Msza Św.w intencji Józefy Jabczyńskiej, która odbyła się 9 marca w kościele parafialnym w Wysokiej. Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna. Podczas Mszy Świętej zaprezentowny został krótki montaż słowno – muzyczny wzbogacony prezentacją multimedialną, który w całości poświęcony był pani Józefie.

Postawa Józefy Jabczyńskej, jej życie i służba innym, a także zaangażowanie i ponadczasowe wartości, którym była wierna, godne są naśladowania, są wzorem dla całej społeczności naszej szkoły. Chlubą dla nas i wyróżnieniem jest to, że dzięki Jej wytrwałości i niezwykłości możemy dzisiaj „Z rąk do rąk przekazywać tę skromną mądrość jako dar zwyczajny”.