Przedstawienie dla najmłodszych

Jeszcze przed feriami zimowymi, w styczniu przedszkolaki oraz uczniowie klasy II i III obejrzały inscenizację do utworu Jana Brzechwy pt. „Rzepka”. Przedstawienie przygotowali pod kierunkiem pani Katarzyny Pietrakowskiej uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu oraz uczniowie z klasy VI w następującej obsadzie: Rzepka – Oliwia Siudak, Dziadek – Jakub Kalaga, Babcia – Nadia Lange, Wnuczek – Paweł Ślęzak, Piesek – Agnieszka Lada, Kotek – Edyta Łętowska, Kurka – Marta Dziechciarz, Gąska – Martyna Gaweł, Żabka – Karol Olawa, Bocian – Sebastian Jurkiewicz, Kawka – Daria Bryła, Narratorzy – Dominika Markowicz i Klaudia Ścigała.
Uczniowie wykazali się talentem aktorskim, utwór „Rzepka” nie wymagał od nich nauczenia się tekstów na pamięć, ponieważ głównym zadaniem występujących, było zaprezentowanie charakteru postaci przez ruch, gest i kostium. Inscenizacja została w całości przygotowana przez uczniów, sami dobierali muzykę oraz odpowiedni ruch sceniczny. Stroje, w których wystąpili aktorzy, przygotowali również samodzielnie.
Młodszym kolegom i koleżankom przedstawienie bardzo się podobało, wspólnie śpiewały piosenki wykorzystane w przedstawieniu oraz żywo reagowały na grę „młodych aktorów”, tworząc miłą i radosną atmosferę, a na koniec nagrodziły ich gromkimi brawami.