W karnawałowym rytmie

Dnia 19 stycznia tradycyjnie jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość środowiskowa Dzień Babci i Dziadka. Uroczystość, pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowały dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas młodszych. W pierwszej części uczniowie z klasy II i III zaprezentowały montaż słowno-muzyczno-ruchowy pt. „O Babci i Dziadku słów kilka” w formie przedstawienia teatralnego, którego fabułą byli nowocześni dziadkowie i babcie. Uczniowie wcielili się w rolę babci i dziadka, aby w żartobliwy sposób pokazać ich młodzieńcze lata.

Scenariusz występów przedszkolaków został opracowany przez nauczycielki w oparciu o zbiory wierszy i płytotekę przedszkolną, piosenki o charakterze tanecznym, wiersze okolicznościowe związane z tym tematem. Wszystkie przedszkolaki wystąpiły w karnawałowych strojach: dziewczynki ubrały tiulowe spódnice oraz błyszczące peruki, chłopcy – muchy i czapeczki błyszczące.

Celem obchodów tak ważnego święta rodzinnego było wyrażenie wdzięczności oraz miłości dziadkom i babciom, którzy bardzo licznie przybyli na naszą uroczystość. Z radością i dumą oglądali swoje pociechy podczas występów i popisów, z czułością przyjęli upominki od swoich wnuków, częstowali się chętnie w kawiarence przygotowanej przez rodziców.

Dzięki takim uroczystościom dzieci uczą się wyrażania swoich uczuć oraz szacunku osobom dorosłym i jednocześnie najbliższym ich sercu, ponadto dają dzieciom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i talentów.

Wszystkiego, co najlepsze na świecie wszystkim

Babciom i Dziadkom życzą

dyrektor szkoły Anna Makuch oraz przedszkolaki, uczniowie,

rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi naszej szkoły!