WIGILIJNY KONCERT

Tradycją stało się już, że w okresie przedświątecznym przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Wysokiej zapraszają swoich najbliższych oraz mieszkańców Wysokiej i Wiesiółki, przedstawicieli władz lokalnych, sponsorów, przyjaciół szkoły na WIGILINY KONCERT.
Przedszkolaki pod kierunkiem nauczycielek, zaprezentowały przedstawienie w oparciu o pastorałki o charakterze ludowym – „na góralską nutę”. Pojawili się więc kolędnicy – górale w kapeluszach z ciupagami, pasterze i owieczki, góralki w barwnych chustach i malutkie aniołki, które zaprowadziły wszystkich do stajenki. Wesołe pastorałki śpiewane „od serca do ucha” urozmaicone ruchem, tańcem, grą na instrumentach wprowadziły radosną atmosferę i wzbudziły zachwyt zgromadzonej publiczności. Pozostając w klimacie góralskiego śpiewania wysłuchaliśmy kilku kolęd śpiewanych w gwarze góralskiej przez siostry Paulinę i Kamilę – uczennice szkoły, pochodzące z Beskidu Żywieckiego.
Świąteczny nastrój podtrzymali uczniowie szkoły. Swoim słowno-muzycznym montażem zachęcili wszystkich do wspólnego śpiewania tradycyjnych polskich kolęd. Prezentacja świątecznych ilustracji i tekstów na ekranie oraz akompaniament akordeonisty – pan Edward Cyzowski i gitarzysty – pana Marcina Cyzowskiego, dodawały dorosłym i dzieciom odwagi do głośnego kolędowania. Podczas koncertu zaprezentowały się również uczennice najstarszej klasy, wykonując znane piosenki świąteczne w języku angielskim.
Spotkanie zakończyły życzenia i podziękowania za piękny koncert od pani dyrektor Anny Makuch oraz świąteczne życzenia od zaproszonych gości. Degustacja domowych pierniczków upieczonych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich – Wiesiółka była słodką nagrodą dla wszystkich.
Tego wieczoru korytarze szkoły zapełniły stoiska ze świąteczną loterią fantową i kiermaszem bożonarodzeniowym – ozdoby, stroiki świąteczne i pyszne ciasta przygotowane przez uczniów klas starszych i rodziców wszystkich dzieci – przyciągały licznie zgromadzoną publiczność.