SPOTKANIE Z PANIĄ MARIĄ PASTERNĄ

Dnia 18 września 2017 r. zawitał do naszej szkoły wyjątkowy gość – Pani Maria Pasterna, długoletnia przyjaciółka patrona szkoły w Wysokiej Józefy Jabczyńskiej. Pani Maria z wielką radością przyjęła nasze zaproszenie i przyjechała z dalekiego Ustronia.
Podczas spotkania z uczniami w ciekawy i bardzo przystępny sposób snuła opowieść o naszej patronce, przywoływała nieznane nam fakty z jej biografii i historie. Z sentymentem wracała pamięcią do początku ich znajomości, która przerodziła się w trwałą i serdeczną przyjaźni. Jako emerytowana nauczycielka nawiązała niezwykły kontakt z dziećmi, które bardzo ciepło ją przyjęły i z uwagą słuchały przygotowanych wspomnień oraz zadawały liczne pytania. To niezwykłe spotkanie upłynęło w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.
Mamy nadzieję, że Pani Maria Pasterna w niedługim czasie ponownie zaszczyci nas swoja obecnością i przekaże nowe informacje z życia patrona.